گندزدایی با کلر disinfection chlorine water wastewater filtration

یکی از روش های قدیمی و البته موثر گندزدایی آب، استفاده از روش کلرزنی می‌باشد. در این روش ترکیبات هیپوکلریت مانند سدیم هیپوکلریت و یا کلسیم هیپوکلریت با غلظت مشخص به آب تزریق شده و با در نظر گرفتن زمان اقامت مناسب، باعث از بین رفتن بیشتر میکروارگانیسم ها با توجه با خاصیت اکسندگی کلر می‌شود.

روش گندزدایی با کلر (disinfection chlorine water wastewater filtration)

پکیج های تزریق کلر دارای یک مخزن همزن‌دار جهت تولید محلول هیپوکلریت، یک مخزن ذخیره سازی محلول، پمپ تزریق محلول به جریان آب می باشد که با توجه به کیفیت و شدت جریان آب، حجم مخازن و میزان کلر تزریقی و پمپ تزریق آن طراحی می گردد.

از این روش در محل هایی که ذخیره سازی آب برای مدت زمان نسبتا طولانی نیز مدنظر باشد، جهت جلوگیری از رشد جلبک ها و دیگر موجودات میکروبی، به مخازن تزریق می‌گردد. همچنین از این روش برای گندزدایی آب استخرهای شنا و یا در مراحل پیش تصفیه سیستم های تولید آب شیرین استفاده می شود.

شرکت عمران سازان مهاب به پشتوانه دو دهه فعالیت در زمینه تامین قطعات و تجهیزات دستگاه تصفیه آب و همچنین با استفاده از نیروهای باتجربه و متخصص در زمینه طراحی و نصب سیستم های گندزدایی با تزریق کلر، تاکنون پروژه های گوناگونی را در سطح کشور انجام داده است.

 

disinfection-chlorine-water-wastewater-filtration
disinfection-chlorine-water-wastewater-filtration

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *