نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

در صورتی که کیفیت آب مصرفی برای شما در حد مطلوب نباشد احتمالاً تصمیم به خرید یک دستگاه تصفیه آب از نوع خانگی و یا صنعتی بسته به میزان آب مصرفی خواهید گرفت که به این منظور باید از نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب مطلع باشید زیرا انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب و با کیفیت که مطابق با نیاز شما باشد بدون رعایت نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب امکان پذیر نخواهد بود

در خرید دستگاه تصفیه آب چه نکاتی مهم است؟

با توجه به استقبال مردم از دستگاه های تصفیه آب خانگی ، بازار این محصولات پر از مارک ها و برندهای مختلف شده است که تشخیص دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب و باکیفیت را دشوار کرده است. برای انتخاب و خرید تصفیه آب مناسب ، قبل از هرچیز نیاز به اطلاعات و نکات راهنمایی دارید که شما را در انتخاب یاری کنند. شرکت های مختلف با مارک و برند متفاوت تصفیه آب در بازار وجود دارند و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک بهتر و مناسب تر است ، خیلی مشکل است. از طرفی این انتخاب بستگی خواهد داشت به نوع مصرف ، میزان آب تصفیه شده مورد نیاز ، آلودگی های احتمالی موجود در آب و فاکتورهای دیگر از جمله اینکه آیا آب منطقه شما مشکل نیترات و سایر سموم محلول در آب را دارد یا اینکه فقط رنگ و طعم نامطبوعی دارد؟ شاید هم فقط قصد دارید کلر را حذف کنید؟

 نکات زیر به شما خواهد گفت  که در هنگام خرید ، علاوه بر کیفیت دستگاه تصفیه آب ، به چه چیزهای دیگری نیز باید توجه داشته باشید. در این مقاله چند نکته که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید مد نظر داشته باشید ذکر شده است که شما را در تصمیم گیری یاری می کند

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب
نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

 گواهینامه NSF آب تصفیه کن

گواهینامه بنیاد ملی بهداشت (NSF) به دستگاه های تصفیه آبی تعلق می گیرد که تست ها و آزمایش های دقیقی را پشت سرگذاشته و با استانداردهای ایمنی بهداشتی روز دنیا مطابقت دارند. دقت کنید که دستگاه تصفیه آبی که قصد خرید آن را دارید ، حتما گواهینامه NSF داشته باشدتا از سلامت کارکرد آن مطمئن باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

ضمانتنامه و خدمات پس از فروش یکی از نکات مهم در تصمیم گیری شما برای خرید دستگاه خانگی تصفیه آب هستند. در هنگام خرید حتما از فروشنده سوال کنید که در صورت خرابی دستگاه آب تصفیه کن خانگی ، هزینه های تعمیر آن چگونه و به عهده چه کسی است؟ مدت زمان گارانتی چند وقت است و اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد ، آیا هزینه آن را شما پرداخت می کنید؟ دست مزد سرویسکار و هزینه ایاب و ذهاب او بعهده چه کسی است؟ و در نهایت اگر مشکل حل نشد آیا شرکت حاضر است دستگاه تصفیه آب شما را تعویض کند؟ اینها سوالاتی است که در زمان خرید باید پاسخ آنها روشن شود تا اطمینان بیشتری از خرید خود داشته باشید.

فیلترهای تصفیه آب و عملکرد آنها
فیلترهای تصفیه آب و عملکرد آنها

قطعات و فیلترهای یدکی دستگاه

معمولا فیلتر دستگاه  تصفیه آب خانگی هر ۶ ماه یکبار نیاز به تعویض دارند. آیا فروشنده و شرکت مربوطه قادر به تامین فیلترهای بهداشتی و استاندارد آن دستگاه هست؟ آیا انباری از قطعات و فیلترها برای پشتیبانی از مشتریان خود دارد؟ آیا نمایندگی های فروش فیلتر در نزدیکی محل زندگی شما حضور دارند؟ هزینه های تعویض فیلترها چقدر است؟  اینها مسایلی هستند که قبل از خرید دستگاه باید به آنها توجه کنید تا در زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی ، به مشکلی برخورد نکنید.

نوع فیلترهای تصفیه آب و عملکرد آنها

قبل از اینکه برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اقدام کنید باید آلاینده های موجود در آب آشامیدنی خود را بشناسید و دستگاهی را تهیه نمایید که متناسب با نوع آلاینده های آب آشامیدنی شما باشند. دانستن نوع فیلترهای بکار رفته در دستگاه تصفیه آب و آگاهی از نحوه عملکرد آنها حق شماست. البته این موارد را در مورد پارچ های تصفیه آب خانگی نیز می توانید در نظر بگیرید. فارغ از اینکه کدام سیستم تصفیه آب را برای خانواده خود تهیه می کنید ، توجه به استانداردها و موارد ایمنی و بهداشتی آن وسایل ( مخصوصا فیلتر ها و خدمات پس از فروش آنها ) بایستی در اولویت قرار داده شوند.

مشاهده بیشتر

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

توصیه می شود برای نصب دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از یک تکنسین کمک بگیرید …

یک نظر

  1. سلام
    واسه خرید انواع فیلتر تصفیه آب به چه نکاتی باید توجه کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *