مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از اینکه در بازار به دنبال دستگاه تصفیه آب مناسب خود باشید می بایست به مهمترین نکات انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی دقت کنید و اطلاعاتی درباره کیفیت آب مصرفی خود کسب کنید. اگر کمی وقت بگذارید و اطلاعات مختصری درباره وضعیت آب مصرفی خود کسب کنید، می توانید با انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه تصفیه آب ، هم نیاز خود را به درستی مرتفع کنید و هم از اتلاف وقت و هزینه خود جلوگیری کنید. در این مطلب نکات مهم در جهت انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب ارائه شده است.

مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگیدر ابتدا برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می باسیت بدانید که آیا آب مصرفی شما از منابع سفره های آب زیرزمینی و چاه تامین می شود؟ یا عمده ترین منبع آب مصرفی شما را رودخانه ها تشکیل می دهند؟ متناسب با منابع تامین کننده آب مصرفی، نوع آلاینده احتمالی موجود در آب و روش تصفیه مناسب تغییر می کند. بعنوان مثال میکروارگانیزمهای موجود در آب های سطحی (رودخانه ، چشمه و …) بسیار بیشتر از میزان آلاینده های میکروبی در آب چاه ها هستند. در عوض احتمال آلودگی به نیترات در آب سفره های زیرزمینی خصوصا اگر در معرض نفوذ فاضلاب باشند، بیشتر است. بنابراین داشتن اطلاعات اولیه در خصوص منبع تامین آب مصرفی ، می تواند در انتخاب تصفیه آب مناسب بسیار موثر باشد.

فرآیندهای تصفیه آب آشامیدنی دستگاه تصفیه آب

فرآیندهای تصفیه ای که هم اکنون روی آب آشامیدنی شما انجام می شود را بدانید، پس از اینکه منبع تامین آب مصرفی خود را شناختید، باید در خصوص مراحل تصفیه ای که هم اکنون روی آب مصرفی شما انجام می شود بیشتر بدانید. آیا آب مصرفی شما کلر زنی می شود؟ آیا توسط تصفیه خانه ها زلال سازی و شفاف سازی می شود؟ و یا به طور مستقیم و بدون هیچ گونه عملیات تصفیه ای به مصرف می رسد؟ بعنوان مثال ممکن است شما از آب یک چاه در محوطه ویلای شخصی خود استفاده می کنید که هیچگونه عملیات تصفیه ای روی آن انجام نمی شود. سیستم تصفیه آبی که شما نیاز دارید با کسی که برای آب شهری و لوله کشی شده استفاده می شود، تفاوت دارد.

حذف نیترات و آلودگی های آب مصرفی

 درباره نوع و میزان آلودگی های موجود در آب مصرفی خود اطلاعات کسب کنید، یکی از مهمترین نکات انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب، نوع آلاینده های موجود در آب مصرفی شماست. برای اینکه در خصوص نوع آلاینده های آب مصرفی خود اطلاعات کلی کسب کنید می توانید از جستجوی اطلاعات در اینترنت شروع کنید. معمولا تحقیق و بررسی های زیادی در خصوص آلاینده های موجود در آب مناطق مختلف ، توسط محققین،‌ اساتید دانشگاه و دانشجویان انجام می شود و بعنوان مقاله ثبت می گردد. بسیاری از این مقالات در وب سایتهای اینترنتی موجود هستند. همچنین اخبار منتشر شده در باره آب آشامیدنی و آب مصرفی منطقه شما می تواند اطلاعاتی هرچند کلی در خصوص آب مصرفی منطقه به شما بدهد.
راه بهتر این است که یک نمونه از آب مصرفی خود را برای آزمایش به یکی از آزمایشگاه های آب و فاضلاب منطقه خود ارایه دهید و با پرداخت هزینه ای اندک، اطلاعات بسیار دقیق و مفیدی در باره آلاینده های موجود در آب آشامیدنی خود کسب کنید. نوع و میزان آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب آشامیدنی شما، موضوع بسیار مهمی در انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب می باشد.

میزان و نوع مصرف آب تصفیه شده و نوع دستگاه تصفیه آب

نکته حائز اهمیت دیگر در انتخاب تصفیه آب مناسب، میزان و نوع مصرف آب است. منظور از نوع مصرف این است که قصد دارید چه استفاده ای از آب تصفیه شده بکنید؟ آیا آب را برای استخر استفاده می کنید؟ جهت آشامیدن استفاده می کنید و یا جهت مصارف شتشو و بهداشتی به آب تصفیه شده نیاز دارید؟ روش تصفیه و دستگاه تصفیه آب مناسب برای هر یک از این مصارف ، متفاوت است.
میزان مصرف آب هم عامل تایید کننده دیگری است. بعنوان مثال قصد دارید آب آشامیدنی یک خانواده ۵ نفره را تامین کنید و یا یک کارگاه با ۲۰ نفر پرسنل و یا آب آشامیدنی مورد نیاز برای زنگ تفریح یک مدرسه؟

مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

برای دریافت مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می توانید با دفتر مرکزی شرکت عمران سازان مهاب در تهران به شماره ۷۳۰۸۹ تماس حاصل فرمائید

منبع: فروشگاه دستگاه های تصفیه آب خانگی و آب شیرین کن صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

توصیه می شود برای نصب دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از یک تکنسین کمک بگیرید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *