روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم در تصفیه آب آشامیدنی

اسمز معکوس روشی از تصفیه آب است که برای بهبود کیفیت آب استفاده می شود. سیستم  روشی است که به طور گسترده برای تبدیل آب شور یا آب دریا به آب آشامیدنی، تمیز کردن فاضلاب، و برای بازیابی نمک های محلول از فرایندهای صنعتی استفاده شده است.
این دستگاها بیشتر در مصارف خانگی استفاده میشود و خانه دارهایی که بیشتر نگران در مورد آلاینده های آب هستند که سلامت آنها را تحت تاثیرقرار می دهد و همچنین در مورد مواد شیمیایی غیر خطرناک که روی طعم و مزه، بو و یا رنگ آب آشامیدنی خود تاثیر می گذارد.
مردم با توجه به نصب و راه اندازی سیستم تصفیه آب به منظور کاهش مواد شیمیایی سمی و هرگونه ترکیبات خطرناک در آب ابتدا باید آب خود را مورد آزمایش قرار دهند.
تامین کننده های تصفیه آب به طور معمول تحت نظارت قانون فدرال آب آشامیدنی ومقررات کشور هستند.
هر منطقه باید سیستم های تصفیه آب خصوصی خودرا با علم به زمین و منابع آلوده کننده منطقه مورد آزمایش قرار دهد.

کاهش ناخالصی ها از طریق سیستم تصفیه آب RO

تصفیه آب اسمز معکوس غلظت مواد جامد محلول، از جمله انواع یون ها و فلزات و ذرات بسیار ریز ملعق که ممکن است در آب پیدا شود را کاهش می دهد. (جدول۱) دستگاه RO ممکن است پس از یک سختی گیر آب به منظور کاهش یون سدیم مبادله شده برای یونهای سختی آب نصب شود. RO نیز آلاینده های آلی خاص و برخی از مواد پاک کننده و آفت کش های خاص را حذف می کند.
اگرچه ممبرانهای RO می تواند تقریبا همه ارگانیسم ها رو حذف کند،در حال حاضر توصیه می شود که تنها یک میکروبیولوژی ایمن (باکتری کلی فرم رو به صفر برسونه) آب رو به سیستم تزریق کند.
جدول ۱٫ اسمز معکوس یک روش موثر است برای کاهش غلظت کل مواد جامد محلول و (TDS) بسیاری از ناخالصی های موجود در آب. بعضی از ترکیبات که در سیستم های RO استفاده می شود به شرح زیر است. این ترکیبات ممکن است که در آب حضور داشته باشند یا نداشته باشد.سرعت کاهش هریک از اجزا خاص بستگی به ممبران ROوشرایط عملکرد سیستم خواهد داشت.

جدول شماره۱:

روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی
روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی

برخی از سیستمهای RO ممکن است برای از بین بردن میکروبهای protozoan مثل( کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا) که در آب آشامیدنی تکثیر می شوند استفاده شوند.

تهیه و انتشار : شرکت عمران سازان مهاب – توزیع کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و سیستم های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس 

مشاهده بیشتر

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

توصیه می شود برای نصب دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از یک تکنسین کمک بگیرید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *