دستگاه تصفیه آب خانگی یا تصفیه خانه شهری؟

آب آشامیدنی تصفیه شده در تصفیه خانه های آب، کیفیت آب را تا حدی بهبود می دهند و از طریق لوله کشی برای مصرف ارسال می شود. در اکثر نقاط دنیا کیفیت آب در تصفیه خانه ها تا حدی بهبود می یابد که برای مصارف بهداشتی و غیر خوراکی مناسب باشد. علاوه بر این در طول مسیر حرکت آب از تصفیه خانه تا محل مصرف ممکن است آلودگی های زیادی وارد آب شود. از این رو برای استفاده از آب برای مصرف شرب استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در محل مصرف نیازی ضروری است.

فرآیند تصفیه آب در تصفیه خانه ها

در تصفیه خانه ها علاوه بر فرایندهای فیزیکی که برای تصفیه آب انجام می گیرد از برخی مواد شیمیایی نیز استفاده می شود. کلر نمونه ای از این مواد شیمیایی است که برای ضدعفونی آب به آن اضافه می شود. وجود کلر در آب شرب باعث بروز مشکلات حاد می شود. همچنین به دلیل این که اکسید کننده ی قوی می باشد برای پوست و مو نیز بسیار مضر است.

دستگاه های تصفیه ی آب خانگی با داشتن مراحل مختلف جهت حذف این مواد باعث بهبود کیفیت آب در حد استاندارد می شوند.

دستگاه تصفیه آب خانگی یا تصفیه خانه
دستگاه تصفیه آب خانگی یا تصفیه خانه

مزایای مهم دستگاه تصفیه ی آب خانگی

استفاده از فیلتر هایی جهت حذف ذرات معلق، و فیلترهای کربنی برای حذف کلر و سایر مواد آلی موجود در آب ، از مزایای مهم دستگاه تصفیه ی آب خانگی می باشد.

شوری آب از دیگر عوامل مهم در کیفیت آب می باشد که شامل کلیه ی املاح محلول در آب می باشد. با استفاده از ممبران ها، دستگاه تصفیه ی آب خانگی قادر است میزان این مواد را تا حد استاندارد کاهش دهد.

استفاده از آب سالم با شرایط استاندارد یکی از مهمترین عوامل در حفظ سلامتی افراد می باشد. از این رو دستگاه های آب تصفیه کن خانگی با داشتن ضدعفونی کننده ی نور UV قابلیت ضدعفونی آب در نقطه ی مصرف را دارا هستند.

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی با وجود تصفیه خانه ها ضرورت دارد؟

به صورت خلاصه و با دلایل محکم علمی می توان ثابت کرد که وجود دستگاه خانگی تصفیه آب یکی از ضروری ترین نیاز های هر خانه ای می باشد. این نیاز به ویژه در مورد سالمندان، نوزادان، زنان باردار و کسانی که مشکل معده دارند حساسیت به مراتب بیشتری دارد.

منبع: فروشگاه اینترنتی دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

ممبرین اسمز معکوس

شیوه عملکرد سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب

اسمز معکوس فرآیندی است که از طریق آن مواد جامد محلول و غیر آلی (مانند …

۲ دیدگاهها

  1. اشتراک ها: فرآیندهای مورد استفاده در تصفیه آب آشامیدنی - تصفیه آب

  2. اشتراک ها: نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب - تصفیه آب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *