تایید بهداشت دستگاههای تصفیه آب رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: با آزمایشات انجام شده آب دستگاههای تصفیه در رفسنجان هم از نظر میکروبی و هم شیمیایی از نظر مرکز بهداشت مورد تایید قرار گرفت.

احمد جمالی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همانگونه که مردم رفسنجان می دانند درصد آرسنیک آب رفسنجان بالا است و مردم نگران این مسئله بودند نهایتاً با پیگیری هایی که از طریق فرمانداری و آب و فاضلاب انجام گرفت، برای راه اندازی دستگاههای تصفیه آب اقدام شد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

آب دستگاه های تصفیه آب رفسنجان به تایید بهداشت رسید

وی افزود: در ابتدا سه دستگاه برای تصفیه آب به صورت آزمایشی در سطح شهر تاکنون نصب شده و با قیمتی مناسب در اختیار مردم قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مصوب شد این دستگاهها در ابتدا به صورت آزمایشی کار کنند و ما بررسی های لازم را در این خصوص که آیا آرسنیک اضافی را این دستگاهها جذب می کنند یا خیر انجام دهیم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان تصریح کرد: با آزمایشات انجام شده آب دستگاههای تصفیه در رفسنجان هم از نظر میکروبی و هم شیمیایی از نظر مرکز بهداشت مورد تایید قرار گرفت و مردم می توانند از این آب استفاده کنند.

جمالی زاده ابراز داشت: آب این دستگاهها املاح لازم را به اندازه کافی نگهداری کرده و املاح اضافه را حذف می کند و فعلاً مورد تایید ما می باشند.

 وی گفت: توصیه ما این است که تعداد این دستگاهها بیشتر شود تا مردم راحت تر به این دستگاهها دسترسی داشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان اظهار کرد: قطعاً نمونه برداری ها و بازرسی های بهداشت مرتب از وضعیت آب دستگاهها ادامه خواهد داشت و اگر موردی باشد به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

مشاهده بیشتر

Vortex Flowmeter فلومتر ورتکس

Vortex Flowmeter فلومتر ورتکس

Vortex Flowmeter فلومتر ورتکس با مکانیزمی بر اساس اندازه گیری نوسانات ایجاد شده در پشت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *