تاثیر کلر بر پوست و کاربرد دستگاه تصفیه آب

برای ضدعفونی آب و جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم در تصفیه خانه ها به آب کلر اضافه می شود. همواره مقداری کلر درون آب باقی می ماند تا در صورت بروز مشکل فرایند ضدعفونی انجام شود. اما این کلر باقی مانده در صورتی که با پوست و مو تماس داشته باشد باعث برو مشکل خواهد بود تأثیر کلر بر ریزش مو در مطالب گذشته به اختصار مورد بررسی قرار گرفت. در این بخش به بررسی تاثیر کلر بر پوست پرداخته می شود.

کاربرد دستگاه تصفیه آب در حذف تاثیر کلر بر پوست

اگر پس از استحمام روزانه پوست شما دچار خشکی و یا پوست پوست شدن می شود یکی از مهمترین دلایل آن وجود کلر درون آب و تاثیر کلر بر پوست می باشد. این مورد در افرادی که پوست حساس تری دارند به مراتب شدید تر می باشد و ممکن است باعث ایجاد خارش شدید شود.

کلر همچنین می تواند با آسیب رساندن به پوست باعث بروز پیری پوست شود و شادابی پوست را شدیدا کاهش می دهد. زمانی که شما در حال استحمام هستید گرما باعث باز شدن منافذ پوست می شود. کلر از طریق این منافذ وارد پوست می شود و با انجام واکنش با روغن طبیعی پوست سبب ایجاد ترک و چین و چروک در پوست می شود. تاثیر کلر بر پوست حتی در مقادیر بسیار پایین می تواند باعث ایجاد مشکلات اساسی شود.

حذف کلر از آب توسط دستگاه تصفیه آب خانگی

تاثیر کلر بر پوست دستگاه تصفیه آب
تاثیر کلر بر پوست دستگاه تصفیه آب

برای جلوگیری از تاثیرات منفی کلر بر پوست باید این ماده شیمیایی سرطان زا قبل از مصرف از آب حذف شود. یکی از موثرترین روش ها برای حذف کلر استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر های کربنی می باشد. دستگاه تصفیه آب خانگی با داشتن دو مرحله کربن فعال می تواند کلر را از آب حذف کند.

کربن فعال با دارا بودن سایت های فعال و انجام یک سری واکنش های خاص کلر آزاد را از بین می برد. استفاده از فیلتر های کربنی سر دوشی راه بسیار مفیدی برای حذف کلر در هنگام استحمام می باشد.

منبع: فروشگاه اینترنتی دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

ممبرین اسمز معکوس

شیوه عملکرد سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب

اسمز معکوس فرآیندی است که از طریق آن مواد جامد محلول و غیر آلی (مانند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *