اکسیژن فعال یا ازن چگونه بو زدایی می کند؟

اکسیژن فعال گازی تقریباً بی رنگ با بوی ترش و قدرت اکسید کنندگی بالا است و سریعاً آلاینده های محیط را اکسید می نماید و نتیجه این اکسیداسیون تنها اکسید مواد و اکسیژن می باشد. اکسیژن فعال پایدار نبوده و در نتیجه نمی توان آنرا انبار یا حمل نمود. این امر باعث می گردد که تولید آن همواره در محل انجام گیرد، لذا مرحله حمل و انبار مواد شیمیایی در این روش حذف می شود.

در اکثرسیستم هایی که تاکنون برای بوزدایی استفاده می شده است اقدام به استفاده از بوهای پوششی برای پنهان نمودن بوی نامطلوب انجام گرفته است که این عمل نه تنها بوی نامطلوب را از بین نمی برد بلکه حجم آلاینده های بوزا در محیط را افزایش می دهد. همچنین سیستم های جذب کننده بو نیز از راندمانهای پائینی برخوردار بوده و بهره برداری از آنها نیز در شرایطی که از ابتدا طراحی نشده باشند ، بسیار مشکل خواهد بود.

کاربرد اکسیژن فعال برای بوزدایی از محیط

اکسیژن فعال یا ازن بو زدایی از محیط
اکسیژن فعال یا ازن بو زدایی از محیط

این واقعیت که گازهای زاید، بخصوص گازهای زاید صنعتی حاوی گوگرد به اکسیژن فعال حساس هستند و این امر نتیجه توانایی بالای اکسیداسیون بوسیله این گاز است سبب گردیده که  اکسیژن فعال به عنوان بهترین بوزدا در جهان مطرح شود.

اکسیژن فعال علاوه بر قابلیت بوزدایی یک ضدعفونی کننده بسیار قوی نیز می باشد و به نحو مطلوب و بسیار موثری انواع آلودگی های میکروبی را از بین می برد. ویژگی هایی نظیر قابلیت تجزیه ترکیبات سمی شیمیایی و نیز کشتن انواع میکروارگانیسم ها ، اعم از باکتریها و ویروسها ، اکسیژن فعال را به مهمترین عامل پاک کننده  و ضد عفونی کننده  محیط تبدیل کرده است.

در گذشته نبود اطلاعات کاربردی این تکنولوژی در ایران و نیز هزینه بالای تولید آن در محیط باعث عدم استفاده از آن در بوزدایی شده است. با استفاده از این سیستم اکسیژن فعال تولید می شود و این اکسید کننده قوی مولکولهای بودار را سریعاً به ترکیبات اولیه  آنها تجزیه می کند و خود تبدیل به اکسیژن می شود. در نتیجه بدلیل اینکه هیچگونه ترکیب جانبی ایجاد نمی شود ، این روش جزء روشهای دوستدار محیط زیست شناخته شده است.

اکسیژن فعال ضد عفونی کننده و پاک کننده هوا  است و با ایجاد رایحه ای طبیعی در محیط،  فضایی مطبوع  و عاری از آلودگی های شیمیایی و میکربی برای شما می آفریند.

منبع : فروشگاه آنلاین دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

تصفیه آب خانگی و ضدعفونی با ازن

ضدعفونی و تصفیه آب با ازن امکان پذیر است؟

عملکرد دستگاه ضدعفونی با ازن چیست؟ تصفیه آب خانگی با ازن امکان پذیر است؟ کاربردهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *