دستگاه تصفیه هوا وین ایر winair

دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند هوای یک فضای بسته مانند اتاق را پالایش کنند تا هوای محیط از مواد حساسیت‌زا، برخی میکروب‌ها، گردوغبار، پرز فرش و مبل و موی حیوانات پاکیزه شود. دستگاه‌های تصفیه هوا، کارایی و بازده متفاوتی دارند که از 30تا99.99درصد تفاوت می‌کند.

مرحله‌ی اول- پیش فیلتر: این فیلتر از مش میکرون تشکیل شده است و به‌صورت موثری جلوی ورود مواد ذره‌ای و فیبری را که قطری بیش از 0.28 میلی‌متر دارند، به میزان 99.9درصد می‌گیرد. درواقع این فیلتر با ممانعت از ورود ذرات بزرگ موجود در هوا همانند مو، شوره‌ی سر و گردوغبار از فیلترهای داخلی محافظت می‌‌کند. این فیلتر قابل شست‌و‌شوست و می‌توان بارها و بارها آن را شست.

مرحله‌ی دوم-فیلتر کاتالیست: این فیلتر می‌تواند تا 99درصد مواد شیمیایی همچون فرمالدئید و بنزین، دی‌متیل بنزین یا تولوئن، TOVC و همچنین گازهای مضر، دود، گرد‌وغبار ریز، شوره‌ی سر، موهای حیوانات خانگی، باکتری‌ها و هاگ‌های قارچی را حذف کند.

مرحله‌ی سوم-فیلترکربن فعال پوسته نارگیلی +3mm داتومایزر: این فیلتر می‌تواند 99درصد فرمالدئید آزاد، بنزین، آمونیاک، TOVC و بسیاری مواد مضر را از هوا حذف کند و هوای پاکی را در اختیارتان بگذارد.

مرحله‌ی چهارم-فیلترهپا:  این فیلتر می‌تواند تا 99.97درصد موادی با قطر بالاتر از 0.3 میکرون را حذف کند.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید دستگاه تصفیه هوا  winair با شماره تلفن 73089-021 تماس بگیرید

 

توضیحات

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

معرفی دستگاه‌های تصفیه هوا

دستگاه تصفیه کننده هوای آلوده
دستگاه تصفیه کننده هوای آلوده

دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند هوای یک فضای بسته مانند اتاق را پالایش کنند تا هوای محیط از مواد حساسیت‌زا، برخی میکروب‌ها، گردوغبار، پرز فرش و مبل و موی حیوانات پاکیزه شود. دستگاه‌های تصفیه هوا، کارایی و بازده متفاوتی دارند که از ۳۰تا۹۹٫۹۹درصد تفاوت می‌کند. فیلترهای گوناگون دستگاه‌های تصفیه، وظیفه‌ی اصلی را در تصفیه‌ی هوا به‌عهده دارند. نحوه‌ی کار این دستگاه‌ها به این شکل است که هوا به داخل محفظه کشیده می‌شود و با عبور از لایه‌های مختلف فیلترها نظیر فیلتر گردوغبار، فیلتر ریزگردهای میکروسکوپی و هوابرد، فیلتر مواد آلرژ‌ی‌زا و موی حیوانات، فیلتر کربن اکتیوشده (برای گرفتن بوهای مختلف ازجمله سیگار) و …دوباره به فضای اتاق دمیده می‌شود؛ اما باید توجه داشت که فیلترها از نوعی نباشند که گاز ازن (که محرک دستگاه تنفسی و ریه‌هاست) تولید ‌کنند.

به‌جز ریزگردها و ذرات معلق، مواد شیمیایی بسیاری در هوا وجود دارد که برای پالایش آن‌ها، نیاز به تصفیه‌کننده‌های شیمیایی است. بعضی از این دستگاه‌ها دارای عملکرد یونازیون هستند. تکنولوژی یونیک بدین مفهوم است که دستگاه تصفیه هوا مقادیر فراوانی از یون‌های منفی و مقادیر بسیار پایینی از ازون را فعال می‌سازد. این تکنولوژی کمک می‌کند که محتویات مضر موجود در هوا ( آلرژی‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، جلبک‌ها، ذرات گردوغبار، رایحه‌ها، دودها و…) که بار مثبت دارند توسط یون‌های منفی تصفیه شوند و بدین‌ترتیب این ذرات از لحاظ حجمی بزرگ‌تر و سنگین‌تر می‌شوند و دیگر خطری برای سلامت شما نخواهند داشت. ازآنجایی‌که یون‌های تولیدشده توسط کامپیوترها و ماشین‌های الکتریکی حالت مثبتی دارند، از این طریق خنثی می‌شوند و دیگر ضرری نخواهند داشت. باید توجه داشت که یون منفی می‌تواند روی بدن افراد مختلف تاثیرات متفاوتی داشته باشد، فقط باید توجه داشت که افرادی که به‌تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند یا دچار خون‌ریزی هستند، در معرض یون منفی قرار نگیرند؛ چراکه ممکن است در انعقاد خون آن‌ها مشکل ایجاد شود.

 

تصفیه‌کننده هوای وین ایر مدل AP1101

 دستگاه تصفیه هوای Winair ، هوا را در چهار مرحله تصفیه می‌کنند. فیلتر اولیه در مرحله‌ی اول ۹۹٫۹ درصد ذراتی را که قطر بیشتر از ۰٫۲۸ میلی‌متر دارند، از هوا جدا می‌کند. این فیلتر، قابل‌شست‌وشوست و ذرات بزرگ‌تر مانند کرک فرش یا موی حیوانات را جذب می‌کند. در مرحله‌ی دوم، فیلتر قدرتمند کاتالیست دستگاه ۹۹ درصد فرمالدئید، بنزن، دی‌متیل TVOC و الباقی گازهای مضر را تصفیه می‌کند. فیلتر کربن فعال پوسته‌ی نارگیلی سه میلی‌متری دستگاه در مرحله‌ی سوم فیلتراسیون به همراه داتومایزر، مواد مضر موجود در هوا از قبیل گردوغبار، دود، آمونیاک و فرمالدئیدهای آزاد را تا ۹۹ درصد تصفیه می‌کند. در مرحله‌ی چهارم فیلتراسیون، فیلتر قدرتمند True HEPA تعبیه‌شده در دستگاه، ۹۹٫۹۷ درصد از ریزگردهای با قطر ۰٫۳ میکرون به بالا را تصفیه می‌کند. در پایان این چهار مرحله، ژنراتور تولید‌کننده‌ی یون منفی دستگاه، ۴ میلیون یون منفی را در هوا منتشر می‌کند. پس از انجام فیلتراسیون هوای منزل توسط دستگاه، هوایی تازه را تجربه خواهید کرد که همچون هوای کوهستان است. مطمئنا تجربه‌ی تنفسی سالم در شهرهای آلوده، تجربه‌ی خوشایندی خواهد بود. دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای Winair با داشتن دو سنسور مخصوص دود و رایحه، در صورت ایجاد هر نوع آلودگی جدید در هوا مثل دود سیگار، بلافاصله سرعت چرخش فن را افزایش می‌دهند تا با سرعتی بیشتر، حجم بیشتری از هوا تصفیه شود. یکی از مزیت‌های دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای Winair وجود نشانگر رنگی در آن‌هاست. این نشانگرها کاربر را از مواردی چون میزان آلودگی هوا و کیفیت هوای محیط آگاه می‌کنند. این دستگاه‌ها بسیار کم‌صدا هستند؛ همچنین به کمک حالت ویژه‌ای که تحت‌عنوان حالت شب برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، می‌توانید تمام طول شب در محیط منزل، هوای مطبوع را بدون نگرانی از صدای زیاد در اختیار داشته باشید.
تصفیه‌کننده هوای وین ایر
تصفیه‌کننده هوای وین ایر

تصفیه‌کننده‌ی هوای «وین ایر» (WinAir) مدل « AP1101» یکی از این نمونه دستگاه‌هاست که امکانات فراوانی جهت هرچه بیشتر پالایش‌کردن هوا دارد. این دستگاه در ۴ مرحله هوا را تصفیه و پالایش می‌کند:

مرحله‌ی اول- پیش فیلتر: این فیلتر از مش میکرون تشکیل شده است و به‌صورت موثری جلوی ورود مواد ذره‌ای و فیبری را که قطری بیش از ۰٫۲۸ میلی‌متر دارند، به میزان ۹۹٫۹درصد می‌گیرد. درواقع این فیلتر با ممانعت از ورود ذرات بزرگ موجود در هوا همانند مو، شوره‌ی سر و گردوغبار از فیلترهای داخلی محافظت می‌‌کند. این فیلتر قابل شست‌و‌شوست و می‌توان بارها و بارها آن را شست.

 

مرحله‌ی دوم-فیلتر کاتالیست: این فیلتر می‌تواند تا ۹۹درصد مواد شیمیایی همچون فرمالدئید و بنزین، دی‌متیل بنزین یا تولوئن، TOVC و همچنین گازهای مضر، دود، گرد‌وغبار ریز، شوره‌ی سر، موهای حیوانات خانگی، باکتری‌ها و هاگ‌های قارچی را حذف کند.

 

مرحله‌ی سوم-فیلترکربن فعال پوسته نارگیلی +۳mm داتومایزر: این فیلتر می‌تواند ۹۹درصد فرمالدئید آزاد، بنزین، آمونیاک، TOVC و بسیاری مواد مضر را از هوا حذف کند و هوای پاکی را در اختیارتان بگذارد.

 

مرحله‌ی چهارم-فیلترهپا:  این فیلتر می‌تواند تا ۹۹٫۹۷درصد موادی با قطر بالاتر از ۰٫۳ میکرون را حذف کند.

 

مراحل فیلتراسیون دستگاه تصفیه هواامکانات تصفیه‌کننده هوای وین ایرمدل AP1101
امکانات تصفیه‌کننده هوای وین ایرمدل AP1101
امکانات تصفیه‌کننده هوای وین ایرمدل AP1101

حالت اتوماتیک Auto Mode: سرعت فن دستگاه به‌طور خودکار مطابق با کیفیت هوا تنظیم می‌شود.

حالت «مخصوص شب» (Night Mode): درصورتی‌که محیط به مدت ۳ دقیقه تاریک شود، این حالت فعال می‌شود. در حالت Night Mode نور صفحه کنترل کم می‌شود و سرعت فن نیز کاهش می‌یابد.

«کیفیت هوا»: کیفیت هوا به‌وسیله‌ی چراغ نشانگر، در چهار حالت نمایش داده می‌شود.

حالت «بی‌صدا» (Silent Mode): در حالت بی‌صدا، فن دستگاه با سرعت بسیار پایین کار خواهد کرد.

امکان «تنظیم حساسیت مطلوب» (Sensitivity Setting Mode): حساسیت سنسور کیفیت هوا را می‌توان در سه مرحله‌ی استاندارد، حساس و خیلی حساس تنظیم کرد.

جمع‌بندی

یکی از عوارض زندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی، آلودگی هواست. زمستان‌ها به‌دلیل وارونگی دما و تابستان‌ها با ورود ریزگردها در اکثر شهرها شاهد هوای آلوده هستیم. شاید ماسک بتواند یک راه موقتی برای این مشکل در بیرون از خانه باشد؛ ولی یک دستگاه تصفیه‌ی هوا می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند. باید توجه کرد که اکثر دستگاه‌های تصفیه هوای موجود در بازار ایران در کشور چین تولید شده‌اند؛ ولی همین برندهای چینی از نظر کیفیت ساخت با یکدیگر تفاوت دارند. نکته‌ی دیگری که در رابطه با دستگاه‌های تصفیه هوا باید بدانید، گارانتی معتبر است. تصفیه‌کننده هوای وین ایرمدل AP1101 با ۴ مرحله فیلتراسون و امکان ایجاد یون منفی و همچنین کیفیت ساخت بالا می‌تواند یک گزینه‌ی سنجیده برای خرید باشد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دستگاه تصفیه هوا وین ایر winair”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *