دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد

کلیه قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی باید دارای استاندارد مواد غذایی باشند. آب یکی از مهمترین عوامل در سلامت هر انسان به شمار می رود. از این رو تهیه ی آب شرب سالم یکی از مهمترین رسالت های ما به شمار می رود. متاسفانه در طول سال های اخیر به دلیل رشد بیش از پیش برند های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی مشتریان در انتخاب این دستگاه دچار مشکل می شوند. برخی از فروشندگان تعداد بالای مراحل را یکی از عوامل مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب عنوان می کنند.

دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد

دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد
دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد استفاده از دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد نه تنها باعث بهبود کیفیت آب آشامیدنی نمی شود بلکه به دلیل اثرات منفی ممکن است صدمات جبران ناپذیری در پی داشته باشد. کلیه ی قطعات دستگاه های تصفیه آب خانگی اعم از پوسته فیلترها، هد پمپ، لوله کشی ها و اتصالات، ممبران و … در تماس مستقیم با آب می باشند و به همین دلیل باید دارای استاندارد های لازم باشند.

نکته ای که شاید در خرید بیشتر لوازم خانگی باید به ان دقت کرد خرید دستگاه تصفیه آب از شرکت های معتبر و صاحب پیشینه است.

استفاده از دستگاه آب تصفیه کن غیر استاندارد می تواند با عدم کاهش کافی ذرات عملکرد نامناسبی داشته باشد. هدف از قرار دادن دستگاه تصفیه ی آب خانگی کاهش آن دسته از املاحی است که در حد غیر مجاز در آب وجود دارند. اما در یک دستگاه غیر استاندارد میزان این املاح تا حد کافی کاهش نمی یابد. همچنین امکان وجود آلودگی های میکروبی در دستگاه های غیر استاندارد بسیار بالا می باشد و آب تصفیه شده آلوده به میکروب خواهد بود.

عمر کوتاه دستگاه های غیر استاندارد از دیگر مضرات آن به شمار می رود. استفاده از قطعات با کیفیت پایین باعث می شود که دستگاه به سرعت مستهلک شده و کارایی مناسب در تولید آب مناسب را از دست بدهد.

طراحی غیر اصولی در این گونه دستگاه ها از دیگر مضرات دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد به شمار می رود. عدم انتخاب صحیح پمپ و دیگر قطعات باعث کاهش راندمان دستگاه می گردد.

به طور خلاصه می توان گفت که با استفاده از دستگاه های تصفیه غیر استاندارد نه تنها کیفیت آب خروجی بهبود نمی یابد بلکه امکان وخیم تر شدن اوضاع نیز وجود دارد.

منبع : فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

ممبرین اسمز معکوس

شیوه عملکرد سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب

اسمز معکوس فرآیندی است که از طریق آن مواد جامد محلول و غیر آلی (مانند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *