تأثیر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن

تأثیر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن را میتوان در شناگر ها مورد بررسی قرار داد. به منظور بررسی تأثیر کلر بر روی مو باید مو را از نظر شیمیایی مورد بررسی قرار داد. مو از نظر شیمیایی از کراتین، پروتیین و بیشتر آمینواسیدها تشکیل شده است. سطح مو دارای ماده ی روغنی است که به مو درخشش و انعطاف می بخشد. رنگ مو به نسبت رنگ دانه ها بستگی دارد.

تأثیر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن

تأثیر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن
تأثیر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن

کلر برای ضدعفونی آب های آشامیدنی و بهداشتی به درون آب اضافه می گردد. کلر آزاد توانایی ضدعفونی و جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم را دارد. کلر از طریق واکنش های شیمیایی بر کلر بر ریزش مو ، پوست و بدن تأثیر می گذارد و از این طریق باعث بروز آسیب به مو می شود. این آسیب می تواند باعث بروز پدیده ی ریزش مو شود. کلر همچنین با ازبین بردن روغن سطح مو باعث کاهش درخشندگی و انعطاف پذیری مو خواهد شد.

امروزه در دستگاه های تصفیه آب شهری و برای ضدعفونی کردن آب از کلر استفاده می کنند که مقداری از کلر درون آب باقی می ماند که می تواند باعث بروز مشکلات زیادی از قبیل آسیب رساندن به مو شود. به همین دلیل باید قبل از استفاده از آب مقدار کلر آزاد را از بین برد. استفاده از فیلترهای کربنی و یا فیلتر های سردوشی برای کاهش مقدار کلر توصیه می شود. همچنین دستگاه های تصفیه آب خانگی با داشتن مراحل گوناگونی نظیر فیلتر های کربنی و ممبران ها می توانند به از بین بردن کامل کلر و جلوگیری از بروز آسیب های جدی کمک شایانی کنند. در این روش آب از میان بستری از کربن فعال عبور می کند و کلر آزاد باقی مانده درون آب در اثر تماس با کربن از بین می رود و آب خروجی عاری از کلر خواهد بود.

حذف کلر با دستگاه تصفیه آب خانگی

مو یکی از عوامل مهم در زیبایی انسان به شمار می رود. بنابر این باید در محافظت از آن کوشش کرد. استفاده از سیستم های تصفیه ی آب گزینه ای مناسب برای حذف کلر از آب می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

منبع : فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

مشاهده بیشتر

نیترات عامل آلودگی آب تهران

آب تهران فقط کفاف ۱۱ میلیون نفر را می‌دهد

⚠️ارتقایی گفت: در جلسات طرح جامع تهران، شورای شهر و آب و فاضلاب تهران جمعیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *