آشنایی با عملکرد مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

مخازن دستگاهای تصفیه آب یکی از اصلی ترین ومهم ترین اجزای دستگاها بشمار میروند زیرا وظیفه ذخیره آب تصفیه شده را به عهده دارنداز این رو باید در انتخاب دستگاه دقت کافی را داشته باشیم چون این آب در مخازن به دلیل نرسیدن نور و اکسیژن کافی ممکن است دچار آلودگی شود به همین دلیل باید به استانداردهای بکاررفته در مخزنها بسیار اهمیت داد و دقت داشته باشیم که تمام استانداردهای بین المللی سازمان بهداشت جهانی که NSF و WQA بوده را داشته وآنتی باکتریال و food grad باشند

چند نکته برای استفاده از مخازن دستگاه های تصفیه آب خانگی

مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی فواید و معایب
مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی فواید و معایب

۱_ اگر دستگاه تازه نصب شده آب اولیه ای که در مخزن جمع شده را استفاده نکرده و شیردستگاه را باز بگذاریم تا آب اولیه مخزن کاملا تخلیه شود.

۲_ اگر قصد سفردارین یا تصمیم دارین که از آب دستگاه به مدت چندین روز مثلا بیشتر از یک هفته استفاده نکنید حتما دستگاه را از برق بکشید و شیر ورودی آب را بسته و آب داخل مخزن را کاملا تخلیه کنید تا آب داخل مخزن بو و طعم و مزه اش تغییر نکند و آلوده نشود.

۳_ ماکسیمم فشار کاری مخازن ۱۰۰psiمی باشد ومینیمم فشارکاری ۷psi میباشد یعنی زمانی که فشار مخازن به ۷psi رسیده حتما باید شارژ شود .

۴_ ماکسیمم دمای آبی که میتواند وارد مخازن شود ۶۰psi است سعی کنید دستگاه را به آب گرم  هرگز وصل نکنید.

۵_ اگرزمانی که احساس کردین طعم و بو ومزه آب تغییر کرده حتما مخزن را از دستگاه جدا کرده و شستشو دهید

مخزن دستگاه را میتوانید با آب شهرکه دارای کلر میباشد شستشو دهید.

دلایل بو گرفتن مخازن دستگاه های تصفیه آب

۱_جنس مخازن دستگاها یا ازجنس پلی اتیلن یا استیل باید باشند در غیر اینصورت استاندارد نیستند و باعث بوگرفتن آب ذخیره شده داخلشان میشوند.

۲_اگرفیلترهای دستگاها کیفییت خوبی نداشته باشند مخصوصا فیلتر مرحله پنجم (کربن خطی) در صورت مرغوب نبودن باعث بو گرفتن آب مخزن میشود.

۳_جنس شلنگ دستگاه باید مرغوب باشد در صورت مرغوب نبودن باعث بو گرفتن آب میشود.

۴_ماندن طولانی مدت آب داخل مخازن دلیل دیگری است که باعث بو گرفتن آب میشود.

با دقت کردن به این موارد میتوانید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت عالی را برای منزل خود انتخاب کرده وآبی سالم و تصفیه شده را استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

توصیه می شود برای نصب دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از یک تکنسین کمک بگیرید …

یک نظر

  1. سلام نحوه شستن مخزن را شرح ندادید چطور شستشو دهیم مخزن مگه از هم جدا میشه اجزاعش؟؟؟ لطفا توضبح دهید چون ما حدود دو سال دستگاهمون بلااستفاده بوده الان باید چیکار کنیم ….ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *