آب گران می شود؟ وضعیت منابع آب و فاضلاب

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اختلاف بین قیمت تمام شده و قیمت فروش آب به مشترکین، گفت: آب هزار تومانی را کمتر از ۴۰۰ تومان به مردم می‌فروشیم.
به گزارش اقتصاد انلاین علی اصغر قانع در جمع خبرنگاران اختلاف تعرفه تمام شده و تعرفه فروش آب را یکی از مباحث اساسی شرکت آب و فاضلاب دانست و افزود: هر مترمکعب آب در بخش شهری هزار تومان و در بخش روستایی ۱۲۰۰ تومان تمام می‌شود، اما قیمت فروش آن در بخش شهری زیر ۴۰۰ تومان و در بخش روستایی ۱۰۰ تومان است.وی معتقد است، این اختلاف قیمت همواره شرکت‌های آب و فاضلاب را از نظر اقتصادی با مشکل مواجه کرده است. عضو هیات مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یادآوری کرد: با این وجود فعلا خبری از افزایش قیمت آب نیست.

در هیچ شهری نوبت‌بندی آب نداشتیم

قانع در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل کمبود آب کشور اشاره و بیان کرد: خوشبختانه در هیچ نقطه کشور نوبت‌بندی آب نداشتیم و پیک مصرف آب فصل تابستان را بدون مشکل گذراندیم.وی با بیان اینکه اکنون اکثر شهرهای کشور از نظر وضعیت آب در شرایط مناسبی هستند، خاطرنشان کرد: البته با محدودیت منابع در همه نقاط کشور خصوصا مناطق مرکزی مواجه هستیم و در این مناطق دچار افت فشار می‌شویم.به گفته این مسئول، با خنک شدن هوا و پشت سر گذاشتن فصل گرما، وضعیت آب در نقاط مختلف کشور بهتر هم خواهد شد.

تا پایان برنامه ششم، پوشش فاضلاب ۸۲ درصدی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه از جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب کشور هم یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون پوشش آب در مناطق شهری در کشور نزدیک به ۹۸درصد و پوشش فاضلاب مدرن نزدیک به ۴۲ درصد است.
قانع از هدف‌گذاری برای رسیدن به پوشش ۸۲ درصدی فاضلاب مدرن و پوشش نزدیک به ۱۰۰ درصدی آب تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد.

مدیریت فاضلاب کرمانشاه با اعتبارت دولتی ۲۰ سال طول می‌کشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه‌های فاضلاب فعال در استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: سه پروژه فاضلاب در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و فاز دوم پاوه جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی هستند و امسال به بهره‌برداری می‌رسند. به گفته این مسئول، تصفیه فاضلاب شهر کرمانشاه یک پروژه بزرگ و زمان‌بر است که به دلیل محدودیت‌های مالی دولت تحت تاثیر قرار گرفته است. عضو هیات مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از رایزنی برای تامین منابع مالی پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه از بانک توسعه اسلامی خبر داد و افزود: ۱۰۰ میلیون یورو در این بانک به این منظور مصوب شده و امیدواریم تخصیص پیدا کند. قانع ورود این بودجه را باعث تحول حوزه فاضلاب کرمانشاه طی دو تاسه سال آینده دانست و تاکید کرد: اگر می‌خواستیم بریا اجرای پروژه فاضلاب کرمانشاه فقط به منابع دولتی تکیه کنیم ۱۰ تا ۲۰ سال زمان نیاز داشتیم.

مشاهده بیشتر

سختی گیر Softener دستگاه تصفیه آب

سختی گیر آب Softener

املاح موجود در آب موجب بالا رفتن سختی آب می شوند که با دستگاه تصفیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *